Чугуївська районна військова адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

3 грудня виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди.

 

Під час урочистого заходу в ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди» начальник ХОВА Олег Синєгубов зазначив, що наразі проведено консультації з депутатським корпусом та профільними комісіями щодо консервації будівлі. Вона має на меті зберегти від опадів приміщення музею, яке було зруйновано внаслідок потрапляння 6 травня ракети окупантів. Паралельно з цим розробляється проєкт щодо повномасштабної реконструкції музею.

 

«У нас наразі воєнний стан і були зовсім інші плани щодо відзначення такої знаменної дати –  дня народження Григорія Савича Сковороди. Дійсно, зараз, під час масштабної агресії росії проти нашого народу, зовсім по-іншому дивимося на ті принципи і напрацювання, які для нащадків залишив Григорій Савич. Ця будівля – символ нашої боротьби проти російського агресора. Він може знищувати будівлі, може намагатися знищити нашу культуру, але ніколи не зможе знищити наш світогляд і нашу спадщину, яку ми будемо відстоювати і надалі», – звернувся до присутніх очільник області. 

 

Під час заходу відбулося покладання квітів до могили Григорія Сковороди, а також презентували аудіогід по музейному комплексу.

 

«Ми всі з вами віримо в те, що перемога скоро буде за нами, що ми будемо знову радіти кожному дню. Тоді до нас в музей прийдуть відвідувачі, які потребуватимуть уваги до себе, які захочуть послухати екскурсію. Тому ми вирішили встановити 10 аудіогідів, тобто 10 треків, які дають коротку інформацію про екскурсії музеєм», – сказала директорка Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди Наталія Мицай.

 

Окрім того, вона розповіла, що з 30 листопада оголошено акцію «300 подарунків для Григорія Сковороди», яка триватиме до 30 грудня. У такий спосіб можна подарувати для закладу книги чи перерахувати кошти на благодійний рахунок музею.

 

Більше фото дивіться за посиланням.

loker situbondo