Чугуївська районна військова адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Консультують фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

З 2023 року змінилися умови, за якими держава відшкодовує вартість послуги з догляду за дитиною до 3-х років – «муніципальна няня».

 

 

Відтепер компенсація послуги з догляду за дитиною до 3-х років «муніципальна няня» надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один з батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

 

 

«Муніципальною нянею» може бути фізична, юридична особа або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки укладають угоду або договір про догляд за дитиною до 3-х років.

 

 

Така допомога не поширюється на нянь, які отримують оплату готівкою за домовленістю. Також компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями у дитячих будинках сімейного типу, а також прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

 

Як скористатися послугою «муніципальної няні»

 

Першочергово необхідно самостійно знайти саму няню, яка буде доглядати за вашою дитиною та укласти у письмовій формі договір. У договорі необхідно зазначити:

- назву послуги, її обсяг із зазначенням заходів;

- інформацію про дітей, за якими няня буде здійснювати догляд;

- інформацію про особу, яка здійснює догляд за дітьми;

- умови та строк надання послуги;

- сума винагороди за послуги;

- періодичність оплати праці;

- відповідальність сторін;

- місце проживання заявника послуги;

- місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб – підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).

 

Протягом місяця після підписання договору з нянею батькам необхідно звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання із пакетом документів:

- паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації);

- ідентифікаційний код (копія та оригінал);

- свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал) + опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал);

- договір, укладений з нянею (копія та оригінал);

- документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку тощо);

- заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» (зразок заяви надають у відділенні УСЗН);

- заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають у відділенні УСЗН).

 

Документи мають розглянути протягом 10 робочих днів – і погодити чи ні виплату компенсації. Про рішення заявнику повинні повідомити упродовж 3-х робочих днів після його ухвалення.

 

Кабмін схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а в разі догляду за дітьми з інвалідністю – з 2-х прожиткових мінімумів на дітей віком до 6 років) до 1 мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

 

Отже, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6 700 грн замість 2 272 грн (постанова Кабінету Міністрів від 30.12.2022 № 1474 «Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї»).

 

Важливо! Протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до 3-х років, які отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня», повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

 

Для отримання безоплатної кваліфікованої правової допомоги можна звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27-а, тел. (05746) 40-127.

https://suaralama.info/ loker situbondo