Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Присвячений він був питанню налагодження належної комунікації при наданні послуг особам ромської національності, оскільки нерідко виникають труднощі, пов’язані з ментальними рисами, певними традиціями, що склалися в ромських громадах.

 

Захід у режимі онлайн провів речник Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак.

«Оновлення знань працівників місцевих органів виконавчої влади у сфері забезпечення прав людини завжди є актуальним, – наголосив Юрій Чумак під час спілкування з працівниками ЦНАП, – адже від цього залежить якість виконання представниками держави персональних посадових обов’язків, коли справа стосується тієї чи іншої вразливої категорії осіб».

Зокрема, серед ромів є неписьменні, частина з них не мають документів, недовірливо вони ставляться до співробітників державних інституцій. При цьому ромам властиві повага до традицій, ставлення до дітей, як до «дарунків від Бога», уникнення сексуальної тематики, доволі суворий дрес-код для жінок тощо.

Тому при зверненні ромів до будь-яких органів та установ їх працівники мають бути хоча б мінімально обізнані в цих нюансах. Правники радять при контакті з ромами підкреслювати в розмовах цінність дітей, материнства, сімейних цінностей, вірності та поваги до людської особистості.

Як зазначила керівниця Центру надання адміністративних послуг Марина Горовенко, у районному ЦНАП завжди серйозно ставляться до питань професійно-освітньої підготовки персоналу. І отримана інформація дозволить, у разі необхідності, більш фахово надавати послуги представникам ромської національної меншини.

При проведенні заходу була використана інформація з презентації «Романіпе», підготовленої головою Харківської ромської громадської організації «Чачімо» Миколою Бурлуцьким.