Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Фахівцями Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлено роз’яснення щодо пільг для дітей учасників АТО, державної цільової підтримки та документів, необхідних для її отримання.

 

Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» діти учасників АТО (ООС) мають наступні пільги: 

- першочергове надання місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах;

- безоплатне харчування дітей у садках та учнів 1–11 класів загальноосвітніх закладів;

- першочергове надання місця у дитячих оздоровчих таборах, що включає в себе оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО (ООС) віком від 7 до 18 років (не більше одного разу на рік);

- пільги для здобуття професійно-технічної та вищої освіти дітям (до 23 років).

 

Державна цільова підтримка для дітей учасників АТО

Відповідно до п. 3 Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, державна цільова підтримка надається у вигляді:

- повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним замовленням;

- часткової оплати навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів шляхом надання особам, за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;

- соціальної стипендії (для осіб, які навчаються за денною формою навчання);

- безоплатного забезпечення підручниками (за рахунок бібліотечного фонду відповідного навчального закладу освіти);

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у навчальних закладах освіти;

- безоплатного проживання або проживання з пільговою оплатою у студентських гуртожитках

Діти, один з батьків, яких загинув в період участі АТО, мають право на першочергове переведення на вакантне бюджетне навчальне місце, незалежно від набраного конкурсного балу.

Державна цільова підтримка розповсюджується виключно на денну форму навчання. У разі вступу на заочну форму навчання пільги не передбачаються.

За минулий період державна цільова підтримка може призначатися не більш як за 12 місяців у разі, коли вона не була своєчасно призначена навчальним закладом освіти.

 

Заклади освіти, які забезпечують надання державної цільової підтримки

Державні та комунальні заклади освіти, які забезпечують надання  професійної (професійно-технічної) освіти, фахової перед вищої освіти та вищої освіти, що належать до сфери їх управління або передані на фінансування з відповідних місцевих бюджетів.

До даних закладів належать: коледжі, ліцеї, училища, університети, інститути, академії, фахові коледжі, військові коледжі та інші.

У приватних навчальних закладах, де не має державного замовлення, питання щодо надання державної цільової підтримки вирішується безпосередньо керівництвом відповідного закладу, зокрема може надаватися знижка на оплату за навчання або інше.

 

Перелік документів, які потрібно надати до відповідного закладу освіти:

- заява на ім’я керівника навчального закладу із зазначенням виду державної підтримки;

- довідка, що батька або матір призвали на військову службу або довідку чи посвідчення учасника АТО ( посвідчення члена сім’ї загиблого);

- копія паспорту та ідентифікаційного коду учасника АТО;

- копія свідоцтва (свідоцтв) про народження дитини (дітей).

Даний перелік документів може доповнюватися, з урахуванням вимог відповідно навчального закладу.

Документи на оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО подаються до відповідного органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання учасника АТО.