Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Консультують фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Статтею 173 Земельного кодексу України встановлено, що межа населеного пункту (району, села, селища, міста, району у місті) – це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міста, району у місті від інших територій.

Межі населеного пункту (адміністративно-територіальної одиниці) визначаються як по суходолу, так і по водному простору.

 

Земельним кодексом передбачено, що межі населеного пункту встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення або зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, які розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів.

 

Рішення про встановлення та зміну меж населених пунктів приймаються:

- Верховною Радою України (для районів і міст) за поданням Кабінету Міністрів України;

- районною радою ( для сіл, селищ, які входять до складу відповідного району), за поданням цих сільських, селищних рад;

- міською радою (для  районів у містах), за поданням відповідних районних у містах рад.

 

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є:

- юридичні особи (які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, котрі є відповідальними за якість робіт із землеустрою);

- фізичні особи – підприємці (які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою).

 

Проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту складається у паперовій та електронній (цифровій) формах. Його складовою частиною є перелік земельних ділянок державної власності (із зазначенням їх кадастрових номерів, місцезнаходження, площі та цільового призначення), які переходять у власність відповідної територіальної громади.

 

Проєкт підлягає погодженню сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення її меж.

 

Відомості про межі населеного пункту вносяться до Державного земельного кадастру на підставі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

 

Право власності на відповідні земельні ділянки переходить до територіальної громади на підставі рішення про встановлення меж населеного пункту й витягу з Державного земельного кадастру про межі відповідного населеного пункту, які є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

 

Відповідний орган місцевого самоврядування отримує право розпорядження земельними ділянками, після встановлення меж території населеного пункту на місцевості, що закріплюється  межовими знаками  та внесенням відомостей про земельну ділянку  до Державного земельного кадастру.

 

З повною версією матеріалу щодо порядку зміни меж населеного пункту можна ознайомитися у правовій енциклопедії Wiki.Legalaid за посиланням https://u.to/lynKGQ