Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Державна реєстрація нової редакції

статуту громадського об’єднання на виконання вимог чинного законодавства

 

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про громадські об’єднання» визначено, що статутні документи громадських об’єднань, зареєстрованих до 01 січня 2013 року, мають бути приведені у відповідність із цим Законом до 01 січня 2018 року.

На сьогодні єдиним суб’єктом, що здійснює державну реєстрацію громадських формувань, місцезнаходженням яких є Харківська область, є Головне територіальне управління юстиції у Харківській області.

Водночас, з метою доступності отримання адміністративних послуг у вищезазначеній зазначеній сфері, передбачено можливість подання документів для проведення державної реєстрації громадських формувань зі статусом юридичної особи не лише безпосередньо державним реєстраторам Головного територіального управління юстиції у Харківській області, а й через Центри надання адміністративних послуг.

Відділом державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області розроблені методичні рекомендації, зразки документів, інформаційні та технологічна картки адміністративних послуг, які розміщені на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у Харківській області.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу-підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних із приведенням у відповідність до законодавства у строк, визначений таким законодавством. Тобто при державній реєстрації нової редакції установчих документів у відповідність до вимог закону України «Про громадські об’єднання» до 01 січня 2018 представники громадського об’єднання звільняються від обов’язкової сплати адміністративного збору за державну реєстрацію змін. 

 

Вимоги до написання найменування громадського об’єднання

 

Відповідно до частини 2 статті 10 закону України про «Громадські об’єднання» (далі – Закон) найменування громадського об'єднання складається з двох частин – загальної та власної назв. Звертаємо увагу, що загальною назвою є організаційно-правова форма громадського об'єднання («громадська організація», «громадська спілка»). Таким чином, повна назва включає організаційно-правову форму та власну назву, які є обов’язковими складовими частинами найменування.

Враховуючи положення наказу Міністерства юстиції України від 05.03.2012 № 368/5 «Про затвердження Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки», власна назва юридичної особи береться у лапки та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми громадського об’єднання. Наприклад: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «СОНЕЧКО».

Для представників громадських об’єднань важливим є положення пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень закону України про «Громадські об’єднання», відповідно до якого вимоги статті 10 Закону не поширюються на громадські організації, їх спілки (союзи, асоціації, інші об'єднання громадських організацій), легалізовані до 01.01.2013. Звертаємо увагу, що державна реєстрація зміни найменування вищезазначеними об’єднаннями здійснюється з додержанням вимог статті 10 Закону та статуту об'єднання (за наявності) при затвердженні нового найменування.